Kilimandżaro

Wychodzę do Ciebie ofertą wyjazdu na Kilimandżaro! W skrócie, jest to sześciodniowy trekking i do tego dwudniowe safari wraz z odwiedzinami wioski Masajów. Nie idziemy najtańszą zatłoczoną, standardową drogą Marangu, która zazwyczaj trwa 5 dni tylko sześciodniową drogą Machame, dzięki której uzyskamy lepszą aklimatyzacja, są piękniejsze widoki i do tego nie wspinamy się i nie wracamy tą samą drogą (zobaczymy więcej). Data wyjazdu to około 22 października 2021, mniej więcej +/- 2 dwa dni ze względu na święto 1 listopada. Generalnie wszystkie koszty biorę na siebie 🙂 – zgodnie z ofertą, którą dostaniesz na maila jeśli jesteś zainteresowana/ny. Jest to pełna kompleksowa oferta, wraz z biletami lotniczymi, wizami, opłatami za park Kilimanjaro, tragarzy, kucharzy, przewodników, dwudniowe safari, transfery, wyżywienie… po prostu całość bez ukrytych dodatkowych kosztów – wszystko jest opisane w ofercie.

Jeśli Ty nie masz ochoty/czasu na wyjazd, to może ktoś z Twoich „górskich” znajomych? Proszę daj im znać, że organizuję wyprawę – może ktoś dołączy 🙂

 

Z góry dziękuję i jak coś to pisz/dzwoń/puszczaj gołębia odpowiem na wszystkie pytania 🙂

Podczas całej wyprawy będzie z Wami lider wyprawy (Łukasz Łagożny, doświadczony himalaista, zdobywca całej Korony Ziemi).

PROGRAM WYPRAWY

DZIEŃ PIERWSZY (w zależności od biletów lotniczych)
Spotykamy się na lotnisku (Warszawa/Wrocław/Budapeszt – ten ostatni
w ostateczności) wyruszamy do Tanzanii. Podczas podróży szczegółowo omówimy cały przebieg akcji górskiej. W zależności od połączeń lotniczych być może tego samego dnia będziemy w Tanzanii.

DZIEŃ DRUGI
Około południa jesteśmy w Tanzanii. Przejazd w okolice  miejscowości Moschi (pod bramy Parku Narodowego). Obiad, odprawa zorganizowana przez naszych przewodników przed wjazdem do Parku i startem wyprawy. Nocleg. (Być może będzie to dzień pierwszy wyprawy).

DZIEŃ TRZECI
Po dopełnieniu niezbędnych formalności rejestracyjnych przy bramie Marangu National Park przejeżdżamy pod drogę Machame. Wspinaczka zaczyna się na małej ścieżce, która wije się przez pola kukurydzy i ziemniaków, zanim wejdzie do lasu. Następnie ścieżka zaczyna się wspinać przez atrakcyjny las, który chroni różnorodne zwierzęta, w tym piękną małpę Colobus. Te wyjątkowe czarne małpy z „siwymi włosami” będą bacznie nam się przyglądać i skakać nad naszymi głowami. Docieramy do pierwszego obozu z rozległymi widokami na równiny kenijskie. Luch podczas przejścia. Obiadokolacja w obozie. Trasa: Machame Gate (1790 m n.p.m.) do Machame Camp (3010 m n.p.m.). 5-7 godzin marszu.

DZIEŃ CZWARTY
Tuż po śniadaniu zaczynamy stopniowe podejście do obozu drugiego, który jest ze wspaniałymi widokami na krawędź krateru (Kilimandżaro to wygasły wulkan). Po obiedzie opuszczamy główny szlak i ruszymy przez wrzosowiska mniejszą ścieżką w kierunku poszarpanych szczytów Mawenzi. Trasa: Z Machame Camp (3010 m n.p.m.) do Shira 2 Camp (3900 m n.p.m.). 6-7 godzin marszu.

DZIEŃ PIĄTY
AKLIMATYZACJA: Z Shira (3900 m n.p.m.) do Lava Tower (4630 m n.p.m.) a następnie do Barranco Camp (3960m n.p.m.).
Roślinność zostawiamy przed dotarciem do kolejnego obozu. Po południu czas wolny na odpoczynek lub zwiedzanie okolicy jako dalsza część aklimatyzacji. 7 godzin marszu.

DZIEŃ SZÓSTY
Tego dnia mamy drogę z Barranco Camp (3960 m n.p.m.) do Barafu Camp (4640 m n.p.m.). Około 7 godzin marszu.
Pozostałą część dnia spędzamy odpoczywając, jedząc i nawadniając się, czyli przygotowując się do ostatecznej wspinaczki.

DZIEŃ SIÓDMY
Rozpoczynamy ostatnią i zdecydowanie najbardziej wymagającą część wspinaczki przy świetle czołówek około północy. Bardzo powoli przedzieramy się w ciemności serpentynami przez luźne piargi wulkaniczne. Przed nami zdobywanie szczytu. Zaczynamy wspinaczkę z Barafu Camp (4640 m n.p.m.) na szczyt (5895 m n.p.m.). Po chwilowej euforii związanej ze zdobyciem szczytu zaczynamy zejście do Mweka Camp (3100 m n.p.m.) gdzie mamy kolejny nocleg. Około 7 godzin marszu.

DZIEŃ ÓSMY
Tego dnia mamy do przejścia mamy tylko 4 godziny. Jest to droga z Mweka Camp (3100 m n.p.m.) do Mweka Gate (1630 m n.p.m.). Przy opuszczaniu granic parku zdobywcy Kilimandżaro otrzymają certyfikaty. Wracamy do naszego hotelu i bierzemy długo oczekiwany gorący prysznic, następnie wspólnie zasiadamy do uroczystej kolacji. Dzisiaj śpimy w wygodnych łóżkach i co najważniejsze świętujemy zdobycie szczytu!

DZIEŃ DZIEWIĄTY
Tuż po 08:00 rano wyjeżdżamy i kierujemy się na zachód w kierunku północnej Tanzanii do Parku Narodowego Tarangire. Ten piękny Park z jest idealnym miejscem na rozpoczęcie safari i oferuje różnorodne siedliska, w tym trawiastą równinę, skalistą skarpę i las akacjowy, wszystko w pobliżu siebie. Park ten słynie z lwów wspinających się na drzewa. W drodze poznamy również kulturę Masajów, odwiedzając ich wioskę.

DZIEŃ DZIESIĄTY
Tego dnia również zaczynamy wcześnie i kontynuujemy podróż na zachód do krateru Ngorongoro . Ten chroniony obszar jest jednym takim miejscem na świecie, gdzie zwierzęta
i ludzie współistnieją w harmonii
i znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Drapieżniki są tu łatwo zauważalne i zazwyczaj napotkasz nawet nosorożca. Po pikniku na dnie krateru rozpoczniemy podróż z powrotem w kierunku Moshi.

DZIEŃ JEDENASTY
Śniadanie w Moshi, w zależności od biletów lotniczych zwiedzanie miasta
i transfer na lotnisko. Powrót do domu. (Może być to dzień 10 w zależności od godzin przylotu/odlotu dnia poprzedniego).

Sponsoring

Patronat medialny

Patronat honorowy