Puncak Jaya

Oceania | Indonezja | Puncak Jaya | 20.06-03.07.2017

 

MELDUNEK!
Euro24 Expeditions 2017: zostały zrealizowane cele wyprawy… co to znaczy? W dniu 23.06.2017 o godzinie 11:15 Puncak Jaya / Carstensz Pyramid poddał się, ale walczył, w szczególności podczas zejścia, które odbywało się w ulewie. Ulewa to nic dziwnego, ale była ona na wysokości ponad 4000m n.p.m. podczas zjazdów na stromych zboczach  Piramidy. Co to oznacza? A no nic innego jak zjazdy w wodospadach. Wyobraźcie sobie trzymaną linę, wy w ulewie, w środku wodospadu a na dodatek wszystkiego woda po linie sprytnie cieknie. Tak cieknie ona po rękawiczkach i dostaje się pod kurtkę dalej sunąc po przedramieniu, łokciu aż do barku (bo ręce często są uniesione do góry) gdzie zachęcona już pokonaną drogą sunie po plecach, klatce piersiowej przez krocze(!) i wlewa się do butów. To wszystko oczywiście w temperaturze trochę powyżej zera – dlatego pada deszcz. Ale jak to mówią co nas nie zabije to nas wzmocni i poszło gładko.

Cała ta wyprawa nie odbyła by się bez Sponsorów:
Euro24, Pass Pol , Urząd Miasta Sanoka, HERB Sp. z o.o., Cisan, Zajazd Pod Caryńską, Bodnar – producent bram garażowych, Automet GROUP Sp. z o o Sp. K, Transprzęt, BRUBECK, Ubezpieczenia Bolesława Witkowska, EL-BUD Sanok, Kärcher Center Profi, Elmi Sanok, Do-met, Art – Chem Hurtownia Chemii Przemysłowej. Podziękowania również dla partnera województwa Podkarpackiego. Dzięi temu zaangażowaniu udało się zdobyć dwa kolejne szczyty zaliczane do Korony Ziemi (wcześniej, to jest 17.06.2017, Góra Kościuszki)

Jeszcze raz serdecznie dziękuję, bo dzięki Wam ta wyprawa mogła się odbyć.

Zapraszam na film ze szczytu:

Euro24 Expeditions 2017: zostały zrealizowane cele wyprawy… co to znaczy? Wczoraj, 23.06.2017 o godzinie 11:15 Carstensz Pyramid poddał się, ale walczył w szczególności podczas zejścia, które odbywało się w ulewie. Dzięki sponsorom:Euro24, Pass Pol , Urząd Miasta Sanoka, HERB Sp. z o.o., Cisan, Zajazd Pod Caryńską, Podkarpackie, Bodnar – producent bram garażowych, Automet GROUP Sp. z o o Sp. K, Transprzęt, BRUBECK, Ubezpieczenia Bolesława Witkowska, EL-BUD Sanok, Kärcher Center Profi, Elmi Sanok, Do-met, Art – Chem Hurtownia Chemii Przemysłowej i partnerowi wyprawy Podkarpackie udało się zdobyć 2 kolejne szczyty zaliczane do Korony Ziemi (wcześniej, to jest 17.06.2017, Góra Kościuszki)Już niedługo więcej informacji z ataku szczytowego…Jeszcze raz serdecznie dziękuję, bo dzięki Wam ta wyprawa mogła się odbyć.

Geplaatst door Podkarpacka Korona Ziemi op Vrijdag 23 juni 2017

 

Kilka słów o górze:

Puncak Jaya – szczyt w Górach Śnieżnych na Nowej Gwinei, najwyższy szczyt Indonezji, całej Australii i Oceanii, a także najwyższy szczyt świata leżący na wyspie. Wysokość 4884 m n.p.m. Szczyt został nazwa­ny od imienia holenderskiego odkrywcy Jana Carstensza, który w 1623 r. wypatrzył lodowiec na tej górze. Co ciekawe lodowce Puncak Jaya nie znajdują się na szczycie, ale niżej, pod szczytem. Pierwszego wejścia dokonali Heinrich Harrer, Bert Huizinga, Russel Kippax i Philip Tempie 13. lutego 1962 r. Piramida została zdobyta jako przedostatni szczyt z Korony Ziemi. Pierwszym Polakiem, który zdobył Puncak Jaya był Jerzy Kostrzewa (12. lipca 1999 r.).

 

Sponsoring

Patronat medialny

Patronat honorowy