Mount Everest

Azja | Chiny | Mount Everest |  06.04–24.05.2018

 

Mount Everest Expedition 2018

„najwyższa” perła do Korony Ziemi…

16 maja 2018 roku: Today morning at around 9:35 am (chinese time) our expedition members Bjorn Lindwall (Sweden), Lukasz Lagozny (Poland) and Tomasz Krypel (Poland) with expedition leader Chhiring Dorje Sherpa and Ang Mingma Sherpa reached the summit of Mount Everest (Qomolongma),8848m. They are on the way to camp 3, 8300m. – Tę informację podała nasza Agencja. Dla osób, które nie znają angielskiego: około 9:35 czasu chińskiego Łukasz i jego koledzy stanęli na Dachu Świata! Teraz są w drodze do obozu 3, na wysokości 8300. Prawda była taka, że Everest zdobywałem sam, w pojedynkę. Bez szerpy czy przewodnika i na szczycie stanąłem dokładnie o 8:47. Uczucie? Nie do opisania. Dach świata tylko mój, bo byłem sam na wierzchołku! Mało tego, przez kilka drobiazgów (takich jak brak osoby do zrobienia zdjęć i konieczność czekania na innych wspinaczy) sprawiły, że spędziłem tam ponad godzinę. Była to jedna z ważniejszych godzin w moim życiu! Pół roku mojego życia poświęcone dla tej godziny. Czy było wato? TAK, było warto!

A to informacją, którą zamieściłem na profilu Podkarpacka Korona Ziemi: Podkarpacka Korona Ziemi

KOCHANI !!!

Dziękuję za niezliczoną ilość komentarzy, pozdrowień, gratulacji i lajków!

To również dzięki waszemu dopingowi stanąłem na szczycie Everestu jako pierwszy Polak w 2018 i pierwszy mieszkaniec Podkarpacia [16.05.2018; 8:47 – i mam certyfikat].

Użycie tlenu od 8300m, co nie jest normalne i na co również dostanę certyfikat. Niezmiernie się cieszę!

Wczoraj wziąłem pierwszy prysznic od ponad miesiąca, a noc w łóżku… bezcenna. Teraz jestem w Kathmandu i do kraju wracam za 2 dni, już nie mogę się doczekać

Zapraszam na (dość długi) film ze szczytu i przepraszam za brak składni w zdaniach… to przez ilość tlenu – powiedzmy

Nic nie odmroziłem, wszystkie członki ciała na miejscu.

Podziękowania za wsparcie i wszelką pomoc w organizacji wyprawy:
Automet GROUP Sp. z o o Sp. K; Symbiona; Urząd Miasta Sanoka; Miasto Rzeszów; Województwo Podkarpackie; Rzeszów Stolica Innowacji; Avatar – Centrum Zdrowia; Coral Club; Chicks&Sport; HERB Sp. z o.o.; Kärcher Center Profi; RATO Industrial Solutions; Uni-logistics Poland; PZU Fundacja; Fundacja czasnadziei.pl; Pass Polska; EL-BUD Sanok; BRUBECK; Bolesława Witkowska Ubezpieczenia; Liropol S.C.; Trener Personalny – Marcin Wojdyła; Piotr Uruski; Rafał Jasiński; Damian Biskup; Wojtek Pajestka; Anna Strzelecka; Martyna Sokołowska; Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku; Balluff GmbH; TVP3 Rzeszów; iSanok.pl; Gazeta Codzienna Nowiny; Polskie Radio Rzeszów; Radio Via.

Mount Everest summit 2018

KOCHANI !!!Dziękuję za niezliczoną ilość komentarzy, pozdrowień, gratulacji i lajków!To również dzięki waszemu dopingowi stanąłem na szczycie Everestu jako pierwszy Polak w 2018 i pierwszy mieszkaniec Podkarpacia [16.05.2018; 8:47 – i mam certyfikat 🙂 ].Użycie tlenu od 8200m :D, co nie jest normalne i na co również dostanę certyfikat :). Niezmiernie się cieszę!Wczoraj wziąłem pierwszy prysznic od ponad miesiąca, a noc w łóżku… bezcenna. Teraz jestem w Kathmandu i do kraju wracam za 2 dni, już nie mogę się doczekać :)Zapraszam na (dość długi) film ze szczytu i przepraszam za brak składni w zdaniach… to przez ilość tlenu – powiedzmy :/ Nic nie odmroziłem, wszystkie członki ciała na miejscu 😀 😀 :DPodziękowania za wsparcie i wszelką pomoc w organizacji wyprawy:Automet GROUP Sp. z o o Sp. K #symbiona Urząd Miasta Sanoka Rzeszów Podkarpackie Rzeszów Stolica Innowacji Avatar – Centrum Zdrowia Coral Club Biuro Chicks&Sport HERB Sp. z o.o.Kärcher Center Profi RATO Industrial Solutions Uni-logistics Poland PZU #fundacja #pzufundacja czasnadziei.pl Pass Polska EL-BUD Sanok BRUBECK Bolesława Witkowska Liropol S.c. Romuald, Arkadiusz Mackiewicz Lidzbark Warmiński Trener Personalny – Marcin Wojdyła Piotr Uruski Rafał Paulina Jasińscy Damian Biskup Wojtek Pajestka Anna Strzelecka Martyna Sokołowska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku Balluff GmbH Mount Everest 8848M TVP3 Rzeszów iSanok.pl Gazeta Codzienna Nowiny Polskie Radio Rzeszów #radiovia

Opublikowany przez Podkarpacka Korona Ziemi Poniedziałek, 21 maja 2018

Aktualności wyprawy na FB:  Podkarpacka Korona Ziemi

Po 28h podróży jestem w domu, w Sanoku. Prysznic jest bezcenny, do tego mycie głowy szamponem (po prawie 2 miesiącach)… świetnie uczucie.
Żona marudzi na temat mojej brody i wąsów… walczymy – ona nie chce, jak tak. Dodam jeszcze, że oprócz zdobycia Everestu udało mi się dotrzymać słowa danego mojej córce Julii, której obiecałem, że zrobię wszystko aby wrócić na jej I Komunię Świętą. I… udało się! Jestem już w Sanoku (jest 25.05.2018) a Komunia będzie w najbliższą niedzielę! Mało tego… załapałem się na… 16-tą rocznicę naszego ślubu (jest dzisiaj). Tak więc żona szczęśliwa.

Edit 27.05.2020: życie to kwestia dogadywania się i kompromisów… w tym wypadku z moją żoną – skróciłem brodę i wąsy 😉

Jeśli masz czas to zapraszam cię na relację, która była prowadzona w miarę możliwości on-line na profilu Podkarpacka Korona Ziemi:

UWAGA: film promujący wyprawę od AZ Promotions:

Łukasz Łagożny, Sanok – Mount Everest 2018

4(!) dni do wyprawy i MEGA petarda od AZ Promotions Adam Zoszak – oglądajcie koniecznie z dźwiękiem. Pamiętajcie o udostępnianiu i zbiórce na Polak Potrafi:https://polakpotrafi.pl/projekt/wspiac-sie-na-gory-marzenPodziękowania za wsparcie i wszelką pomoc w organizacji wyprawy:Automet GROUP Sp. z o o Sp. K #symbiona Sanok Urząd Miasta Sanoka Rzeszów Podkarpackie Rzeszów Stolica Innowacji Avatar – Centrum Zdrowia Coral Club Biuro Chicks&Sport HERB Sp. z o.o. Kärcher Center Profi RATO Industrial Solutions Uni-logistics Poland PZU #fundacja #pzufundacja czasnadziei.pl EL-BUD Sanok BRUBECK Ubezpieczenia Bolesława Witkowska Liropol S.c. Romuald, Arkadiusz Mackiewicz Lidzbark Warmiński ENERGY FITNESS CLUB Trener Personalny – Marcin Wojdyła Piotr Uruski Rafał Paulina Jasińscy Damian Biskup Wojtek Pajestka Anna Strzelecka Martyna Sokołowska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku Balluff GmbH Mount.EverestNie zapomnijcie odwiedzić strony www.gorymarzen.pl 😉

Opublikowany przez Podkarpacka Korona Ziemi Poniedziałek, 2 kwietnia 2018

 

Sponsoring

Patronat medialny

Patronat honorowy