Facebook ikona YouTube ikona
Ankieta czy podoba Ci się nasza akcja?
 
90%
 
3%
 
3%
 
2%
Jesteś tutaj: O nas/Projekt

O nas/Projekt

Kilka słów o nas - wybierz z menu obok imię i zapoznaj się z nami :) !

 

Jeśli chodzi o projekt - czyli to co chcemy robić.

Idea projektu powstała zupełnie przypadkowo. Kochamy góry, kochamy przestrzeń, kochamy być bliżej gwiazd. "Każdy człowiek ma własną bramę, którą wchodzi w nieskończone przestrzenie nieba. Dla wielu, dla bardzo wielu tą bramą są góry." – mawiał Corunto i zdecydowanie się z tym zgadzamy. To zamiłowanie w krótkim czasie przerodziło się w marzenie o zdobyciu Korony Ziemi.

Nie ukrywamy, że jego realizacja absorbowała coraz więcej naszego wolnego czasu, ale sprawiało nam to wielką przyjemność. Nie korzystaliśmy z usług agencji turystycznych, więc po powrocie z każdej wyprawy mieliśmy ogromną satysfakcję z udanego wyjazdu. Mnóstwo przeczytanych książek i relacji, godziny spędzone ze słuchawką telefonu, prelekcje i konsultacje z ludźmi gór – to wszystko pomogło nam w skrupulatnym zaplanowaniu ekspedycji.

Jest jednak jedna rzecz, z którą nie bylibyśmy się w stanie uporać. Mówimy tutaj o stronie finansowej każdej wyprawy. Gdyby nie spotkani na naszej drodze dobrzy ludzie nie odbyłyby się one. To dzięki wsparciu różnych firm i instytucji mogliśmy pozwolić sobie na zdobywanie kolejnych szczytów.

Projekt Góry Marzeń to tak naprawdę Ich dzieło. To Oni utwierdzili nas w przekonaniu, że warto mieć marzenia, co więcej, że marzenia się spełniają. Dzięki Nim spotkało nas tyle szczęścia, że postanowiliśmy się odwdzięczyć niosąc pomoc innym.

Działania podejmowane przez Fundację Mam Marzenie bardzo nas wzruszyły. Podopieczni fundacji – dzieci cierpiące na choroby zagrażające ich życiu czekają na spełnienie często prostych i przyziemnych marzeń. Laptop, skok ze spadochronem czy sesja zdjęciowa to tylko niektóre z wielu życzeń dzieciaków, a ich urzeczywistnienie mogłoby być ich najpiękniejszą chwilą w życiu.

Chcemy propagować Fundację Mam Marzenie, a właściwie pokazać społeczeństwu dzieło jakie tworzą. Mamy nadzieję, że nagłaśniając Projekt Góry Marzeń wiele osób dowie się o działalności fundacji i w przyszłości zechce ją wesprzeć. Stworzyliśmy system płatności, za pomocą którego dzieciaki będą się wspinać razem z nami. Każda wpłacona  przez Was złotówka to 1 m zdobyty przez podopiecznych Fundacji. Jak wysoką górę uda im się zdobyć - to zależy od Was. Mamy nadzieję, że będzie to góra wyższa od Everestu. Ilu dzieciom uda się pomóc? To zależy od kwoty jaką zbierzemy. Fundusze uzyskane podczas zbiórki w całości zostaną przeznaczone na realizację marzeń dzieci z Fundacji Mam Marzenie.

Możliwość realizowania własnych marzeń i pomoc innym są ze sobą ściśle związane. Spełniając marzenia własne, spełniamy marzenia innych – tym motto będziemy się kierować podczas Projektu Góry Marzeń.

Pragniemy stać się promykiem nadziei dla chorych dzieci!
Marcin&Łukasz

 
     
 
Podziel się:Dodaj do Twitter Dodaj do Facebook Dodaj do LinkedIn Dodaj do Google Bookmarks