Facebook ikona YouTube ikona
Jesteś tutaj: Nasze wyprawy / EURO24 Expedition 2017 - Puncak Jaya & Góra Kościuszki (Łukasz)

EURO24 Expedition 2017 - Puncak Jaya & Góra Kościuszki (Łukasz)

Wyprawa Łukasza

Australia / Oceania | Góra Kościuszki / Puncak Jaya

 

Puncak Jaya & Góra Kościuszki Expeditions 2017


kolejne 2 perły do Korony Ziemi...
 

         

AKTUALNOŚCI:

30.08.2017

Tak jak obiecywałem tak robię... w pierwszej kolejności film z wyprawy. Trochę to wszystko trwa ale pamiętajcie, wszystko robię sam, w związku z czym proszę o wyrozumiałość. Sporo obowiązków rodzinnych, zawodowych - nadrabianie miesięcznej nieobecności jest czasochłonne, bo jak w miesiącu zmieścić 2 miesiące...? Dodam tylko, że jest to możliwe, ale nie łatwe ;)

A tutaj już film (klik w link):

Euro24 Expeditions 2017

05.07.2017

Ufffff... co tu napisać.

Wyprawa Euro24 Expeditions 1017 zakończyła się 100% sukcesem. Oba szczyty zostały zdobyte, ale nie obyło się bez przygód - i to nie machłych, jak na przykład brak wizy do Australii o czym dowiedziałem się na lotnisku w Kuala Lumpur (w Malezji). Jak to mówią, co nas nie zabije to nas wzmocni i tak wybło też w tym wypadku. Cierpliwie czekajcie na opis/relację wyprawy a już niedługo pojawi się film - na zaostarzenie apetytu.

 

12.06.2017


DZIEŃ WYJAZDU
Wszystko spakowane (w sumie okaże się to za kilka dni...)
Od tej pory relację będzie można śledzić na bieżąco na:

 

10.06.2017

Zaczynam powoli się pakować, choć już pokaźna kupka rzeczy leży do przeglądnięcia, co się przyda, a czego nie trzeba. We czwartek (08.06.2017) byłem pierwszy raz na żywo w telewizji (TVP3 Rzeszów). Pod tym linkiem, można zobaczyć: wywiad TVP3.

Nie ukrywam, że stres był ogromy, przed wejściem na antenę, jak już siedziałem na kanapie trochę zeszło ze mnie ciśnienie. Zresztą sami ocenicie.

 

06.06.2017

Do wyjazdu zostało 6 dni a ja dzisiaj otrzymałem świetną wiadomość: TVP3 Rzeszów obejmuje patronatem medialnym moją wyprawę Euro24 Expeditions 2017 - Puncak Jaya & Mount Kościuszko!

31.05.2017

Udało się! Firma EURO24 zostaje Sponsorem Tytularnym wyprawy! Od teraz oficjalna nazwa wyprawy to: EURO24 Expeditions 2017! Budżet wyprawy zostaje zamknięty dzięki tej umowie i pozostałym wspierającym, którzy dołączyli w ostatnich dniach. Byli to w sumie (wraz ze Sponsorem Tytularnym): EURO24 specjalista w ekspresowych rozwiązaniach logistycznych, AUTOMET Sanok dostarczający nowoczesne rozwiązania w branży motoryzacyjnej, medycznej i wojskowej, producent bram garażowych firma BODNAR z Sanoka, firma Art-Chem Artur Gutowski zajmująca się sprzedażą chemii przemysłowej na terenie całego kraju, KARCHER Center Profi, która zajmuje się sprzedażą, serwisem, wypożyczalnią urządzeń firmy Karcher (nawiasem mówiąc wspiera już moją trzecią wyprawę!) oraz firma Do-Met z Sanoka, której profilem działalności jest precyzyjna obróbka metali i tworzyw sztucznych. Dodatkowo Partnerem wyprawy zostało Województwo Podkarpackie - Podkarpackie Przestrzeń otwarta. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM , a do wyprawy pozostało 12 dni!

e24.JPG

autometjpg.jpg

bodnar.gif

 

artchemjpg.jpg

 

karcher.png

domet.jpg

podkarpackie.jpg

18.05.2017

Międzynarodowe prawo jazdy odebrane... po co? Kiedy będę w Australii pożyczę samochód, którym będę podróżował (i zwiedzał) z Melbourne do Sydney. Aby ograniczyć koszty... posłuży mi również za hostel...

15.05.2017

Bilety lotnicze kupione... sporo lotów, ale nikt nie mówił, że na koniec świata leci się krótko. Najpierw lot z Koszyc (Sanok - Koszyce samochodem) do Istambułu, dalej do Kuala Lumpur skąd już do Melbourne. W Australii spędzę 5 dni zdobywając (mam nadzieję) Górę Kościuszki. Następnie wylecę z Sydney znowu do Kuala Lumpur, aby tam złapać samolot na Bali, i stamtąd polecę do Timiki (Papua Nowa Gwinea). Niestety ze względu na nasze bezpieczeństwo odwołane są wszystkie trekkingi przez dżunglę pod górę (Jayę), więc zostaniemy tam przetransportowani helikopterem (bez dodatkowych kosztów). Jest tak dla tego, że na miejscu są bardzo duże "napięcia polityczne", jeśli tak to można nazwać, i plemiona toczą regularne wojny między sobą. Konflikt jest na tyle poważny, że często dochodzi do krwawych zamieszek (z użyciem łuków, dmuchawek z zatrutymi strzałami itp.) dlatego przejście przez dżunglę jest bardzo niebezpieczne. Ponoć Europejczycy i inni "gringos" nie są w niebezpieczeństwie, ale może zdążyć się, że zostanie zabity przewodnik, a to już byłoby trochę problematyczne. Tak więc helikopter pod górę, akcja górska i powrót do Timiki, później na Bali. Z Bali znowu do Kuala Lumpur, aby po 3 dniach wylecieć do Istambułu, a  stamtąd do Koszyc i docelowo do Sanoka... ufff. I niech mi ktoś powie, że przy organizowaniu wyprawy nie ma logistyki!

 

12.05.2017

Kolejni Sponsorzy wyprawy! Tym razem dołączają: Firma HERB Sanok, producent przewodów, części złącznych i końcówek przyłączeniowych oraz El-BUD Centrum Elektryczne czyli Firma specjalizująca się w projektowaniu, nadzorze oraz realizacji kompleksowychprojektów branży elektrycznej i teletechnicznej. Bardzo dziękuję za pomoc!

 

 

 

09.05.2017

Ci którzy mnie znają wiedzą, że nie lubię zastrzyków ale dzisiaj musiałem dać z siebie wszystko. Zostałem zaszczepiony na dur brzuszny. Najgorsze w tym wszystkim jest chyba to, że nie dostałem... naklejki dzielny pacjent :(.

 

26.04.2017

Urząd Miasta Sanoka wspiera finansowo wyprawę! Serdeczne podziękowania dla Pana Burmistrza Tadeusza Pióro. Podziękowania ślę również pracownikom Magistratu za okazaną bezcenną pomoc w realizacji projektu. DZIĘKUJĘ!

sanok-m.jpg      sanok-ok-m.jpg

25.04.2017

Dobra passa trwa... pojawił się kolejny sponsor wyprawy: Bolesława Witkowska - UBEZPIECZENIA! W tym miejscu od razu BARDZO dziękuję Pani Bolesławie.
Do tego grono patronów medialnych zostało powiększone o Portal informacyjny nowiny24.pl wraz z Gazetą Codzienną NOWINY oraz Tygodnikiem Korso Gazeta Sanocka.

 

witkowskaubezpieczeniam.jpg

nowiny24m.JPG

nowinym.JPG

 

korsom.JPG

 

19.04.2017

Jest następny Sponsor wyprawy. Zostaje nim Zajazd Pod Caryńską z Ustrzyk Górnych. Dziękuję!

zajazdm.png

18.04.2017

Jesteśmy w radiu! Do patronów medialnych dołączają rozgłośnie radiowe: Radio Rzeszów oraz Radio VIA.

rrzeszowm.png

viam.png

 

11.04.2017

Zostaje poszerzony patronat medialny. Do zacnego grona dołącza Tygodnik Sanocki oraz Tygodnik regionalny "Nowe Podkarpacie".

TSm.jpg

 

nowepodkarpaciem.jpg

 

05.04.2017

Kolejnych dwóch sponsorów wyprawy! Został nim: sklep, w którym kupisz "Wszystko do samodzielnego wykonania mebli" Cisan Sanok oraz Market Budowlany Elmi Sanok. Bardzo dziękuję za okazane wsparcie!

 

 

30.03.2017

Jest kolejny sponsor: firma Pass Polska. Firma ta zostaje pierwszym Sponsorem Głównym! Ślę serdeczne podziękowania dla Zarządu, a w szczególności dla Pani Dyrektor Alicji Jaruga. Bardzo się cieszę z naszej współpracy.

passjpg-1.jpg

08.03.2017

Cały czas trwają rozmowy ze sponsorami, trochę to trwa, ale wszystko wygląda bardzo obiecująco.

 

28.02.2017

I jest pierwszy Sponsor wyprawy. Jest nim lokalna firma TRANSPRZĘT! Gorące podziękowanie Właścicielowi, Panu Czesławowi Grządzielowi.

 

tst2mm.png

 

01.02.2017

UWAGA! Burmistrz Miasta Sanok, Pan Tadeusz Pióro, zostaje Patronem Honorowym wyprawy. Mało tego, magistrat pomoże w rozmowach ze sponsorami. Jest to bardzo dobra informacja. Oby tak dalej!

sanok.png

 

09.01.2017

Firma BRUBECK dostarcza odzież termoaktywną ACTIVE WOOL -  wykonana z najwyższej jakości włókien wełny owiec merynosów. GORĄCO się cieszę!

 

logoBrubeckv1.JPG

 

03.01.2017

Jest patronat miedialny! I to nie byle jaki, najbardziej znane bieszczadzkie portale:

 

 

    wbieszczadach-4.png    narty-1.png

icisna-1.png      iustrzykidolne-1.png

komancza24-1.png      ustrzykigorne24-1.png

wsanok-1.png      wsolina-2.png

 

 

Kilka słów o górach:

Puncak Jaya - szczyt w Górach Śnieżnych na Nowej Gwinei, najwyższy szczyt Indonezji, całej Australii i Oceanii, a także najwyższy szczyt świata leżący na wyspie. Wysokość 4884 m n.p.m. Szczyt został nazwa­ny od imienia holenderskiego odkrywcy Jana Carstensza, który w 1623 r. wypatrzył lodowiec na tej górze. Co ciekawe lodowce Puncak Jaya nie znajdują się na szczycie, ale niżej, pod szczytem. Pierwszego wejścia dokonali Heinrich Harrer, Bert Huizinga, Russel Kippax i Philip Tempie 13. lutego 1962 r. Piramida została zdobyta jako przedostatni szczyt z Korony Ziemi. Pierwszym Polakiem, który zdobył Puncak Jaya był Jerzy Kostrzewa (12. lipca 1999 r.).

Góra Kościuszki - najwyższy szczyt w Australii (2228 m n.p.m.). Jest położona w Górach Śnieżnych w paśmie Alp Australijskich, w odległości około pięciuset kilometrów na południowy - zachód od Sydney. Nazwa Alpy Australijskie jest nieco myląca, bo krajobraz przypomina tu bardziej Bieszczady - skał jest niewiele, a łagodne zbocza prawie po same szczyty okryte są roślinnością - łąkami i gęstymi zaroślami australijskiego buszu. W dolinach rosną lasy eukaliptusowe opadające ku górskim potokom z pięknymi wodospadami. Dzięki lodowcom, które ukształtowały tutejszy krajobraz tysiące lat temu, góry zdobią malownicze jeziora. Góra Kościuszki została zdobyta 12. marca 1840 roku przez polskiego podróżnika i odkrywcę Pawła Edmunda Strzeleckiego i nazwana przez niego dla uczczenia pamięci gen. Tadeusza Kościuszki.

 


 

Podziel się:Dodaj do Twitter Dodaj do Facebook Dodaj do LinkedIn Dodaj do Google Bookmarks